Kazimierz Trybulski o średniowieczu

Inne

Film fabularny "Wzgórze nad jeziorem"

P1060706.JPG

 

Przy okazji promocji książki Dariusza Mellera "Nie damy naszej Chełmży" (na której oczywiście byłem) odwiedziłem Pana Marcina Łaukajtysa, reżysera i producenta filmu fabularnego "Wzgórze nad jeziorem". Jak się domyślacie, film powstał na motywach mojej powieści pod tym samym tytułem. Właściwie to jeszcze nie powstał, bo wciąż trwa jego montaż, ale rozpoczęła się właśnie - z okazji Dni Chełmży - szeroko zakrojona akcja marketingowa. Podczas tych Dni rozprowadzane będą ulotki reklamowe, której zdjęcie znajduje się na pierwszym i drugim miejscu. Na ulotce od lewej: Zyghard, Juta von Sangerhausen, Adam.

 

P1060708.JPG

 

Na działce u Pana Łaukajtysa miałem też możliwość obejrzenia i sfotografowania plakatu oraz plansz przedstawiających dwóch głównych bohaterów filmu (powieści): rycerza zakonnego Zygharda i kleryka Adama. Plansze te będzie można obejrzeć podczas Dni Chełmży na starym Rynku.Na jednym ze zdjęć (obok plakatu) malarz - Jerzy Karasiewski, autor obrazów, na tle których rozgrywać się będzie akcja filmu.

Premiera filmu, jak informują ulotki, odbędzie się na przełomie 2017 i 2018 roku w Chełmży, z tym że kolejny seans najprawdopodobniej odbędzie w Grudziądzu.  

 

P1060700.JPG

 

P1060701.JPG

 

P1060702.JPG

 

P1060704.JPG

 

P1060611.JPG

Chciałbym dodać, że zarówno ja, jak i Agnieszka Piórkowska (autorka pieśni waganta) również statystujemy w tym filmie.